pages

Категории

ACTIVE FIT man

Технички модел, еластичен и отпорен, соодветен за секаков вид на спорт и секакви временски услови.

Ќе се чувствувате топло, а Вашата кожа сепак ќе дише.

Без шавови кои би предизвикале болка и би ја надразниле кожата.

Отпорно на перење и издржливо долго време. Не се пегла. Ќе зафати минимален простор во Вашата спортска торба.

Состав: 95% полиамид, 5% еластинСортирај според:
ACTIVE-FIT SENIOR спортско одело
Брз преглед

ACTIVE-FIT SENIOR спортско одело

2.290,00 мкд
ACTIVE-FIT SENIOR сет блуза+долги панталони со термички систем за регулација на влага и топлина    Блуза со долги ракави за техничка употреба наменета за низа спортски активности. Изработена во технички перспираторен материјал што овозможува  кожата да биде секогаш сува и свежа. Анатомските додатоци на критичните места овозможуваат потта брзо да испарува што прави да се чувствувате ..