pages

Jeensy ModellingFIT
  • Jeensy ModellingFIT
  • Jeensy ModellingFIT
  • Jeensy ModellingFIT
  • Jeensy ModellingFIT
  • Jeensy ModellingFIT
  • Jeensy ModellingFIT

Jeensy ModellingFIT

1.890,00 мкд 1.390,00 мкд
Цена без ДДВ18%: 1.178,00 мкд
Цена во наградни поени: 1890

0 прегледи / Напиши коментар

Производител: INTIMIDEA

Код на производ: 610346

Наградни поени: 100

На лагер: Залиха


Дополнителни опции

Количина
+

 Jeensy ModellingFIT

Jeensy е иновативен производ којшто го нуди комфорот на хеланките но со дизајн на деним џинс. Иновативната ткаенина којашто содржи и 30% памук гарантира многу поголема отпорност на перење од онаа на џинсот. Можете и сами да направите едноставен тест: земете парче бела ткаенина и истријте го вашиот џинс (фармерки). Во 95% од случаите парчето ткаенина ќе се обои. Но ова нема да се случи со Jeensy. Вашата гарнитура или столици ќе останат чисти. Моделите претставуваат репродукција на традиционалниот деним (вистински џебови, дизајн на каиш, ефекти на излитеност, штепови и искинатици). Линијата е произведена со специјална безрабна технологија и тешко може да се имитира. I-BAND е патентиран систем за да се гарантира највисоко ниво на удобност, што ги прави Jeensy уникатни производи.


Jeensy ModellingFIT нуди вистинско подигање на задникот и моделирање на облините  поради ефектот на стегање. Идеални се за оние кои што сакаат обликување и затегнување на задникот и бутините. Ги има на располагање во светло сина и тегет варијанта како и во S/M=36-38, M/L=40-42, L/XL=44-46 величини.
Ефект на ОЦРТУВАЊЕ НА ЗАДНИЦАТА

Специјалниот дизајн на Jeensy SuperFIT ја дефинира задницата создавајќи ефект на подигната задница, оцртувајќи ги облините на најдобар можен начин.


Ефект на МОДЕЛИРАЊЕ

Високо квалитетниот материјал заедно со посебна техника на изработка на стратешките позиции на телото овозможуваат ефект на измазнување и моделирање на колковите и бутините.I-BAND

I-BAND е патентиран систем којшто овозможува совршено прилагодување на половината.
I-BAND е висока лента којашто гарантира совршено прилагодување на половината без никакви копчиња, со што се избегнува Jeensy да паѓаат надолу.Напиши коментар

Забелешка: HTML кодот не се преведува!

Рангирање Лошо           Добро